W jaki sposób spłycić zmarszczki? Poznaj moc natury – produkty ECO BABOR

Zmarszczki mimiczne pojawiają się jako pierwsze, już po 25 roku życia. Kiedy skóra traci kolagen, elastynę i kwas hialuronowy zauważamy zmarszczki grawitacyjne. Starzenie się skóry to proces naturalny i nieunikniony. Można jednak opóźnić jego rozwój i złagodzić już istniejące zmiany. Gładka i napięta skóra, nawet w dojrzałym wieku jest osiągalna – głównie dzięki kosmetykom nowej generacji. To wyjątkowe połączenie innowacyjności i troski o środowisko naturalne. 

Przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się:

  • jak powstają zmarszczki i jakie są ich rodzaje,
  • jak wygląda przeciwstarzeniowa pielęgnacja skóry,
  • czy firmy produkujące kosmetyki mogą ograniczać emisję CO2 i jak to robią. 
  • Dlaczego recykling i czysty skład jest ważny. 

Zmarszczki pod oczami zmorą kobiet 

To właśnie tam skóra najszybciej traci elastyczność i zmarszczki pojawiają się najwcześniej. Ukośne linie pod oczami i tzw. kurze łapki mogą pojawić się już po 25 roku życia. W fazie początkowej są widoczne tylko kilka sekund po wystąpieniu grymasu – np. uśmiechu. Z czasem pogłębiają się i są widoczne gołym okiem. Do zmarszczek grawitacyjnych zaliczamy te występujące na: podbródku, szyi, na wewnętrznych powierzchniach ramion czy pogłębione fałdy nosowo-wargowe. Nie bez znaczenia są też zmarszczki senne. To te, które są spowodowane złym ułożeniem skóry i ciała podczas snu. Wreszcie ostatnia kategoria – zmarszczki posłoneczne, spowodowane szkodliwym promieniowaniem UV. Możemy ograniczyć ich powstawanie – przede wszystkim unikając nadmiernej ekspozycji słonecznej i stosując kremy z filtrem przez cały rok.

ampułki Babor

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek pod oczami?

Przede wszystkim odpowiednio pielęgnować tę okolicę twarzy. Głębokie nawilżenie docierające do wszystkich warstw skóry i ochrona UV to podstawa. Warto również postawić na linię BABOR i kremy do twarzy. Kosmetyki nowoczesnej generacji „prasują zmarszczki” i w znaczny sposób ograniczają powstawanie nowych. Tak działa HSR LIFTING COMPLEX. To ekskluzywna pielęgnacja, która daje błyskawiczny efekt liftingu. 6 starannie wyselekcjonowanych substancji czynnych wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe i skutecznie walczy ze wszystkimi rodzajami zmarszczek. Co wchodzi w skład tej serii? Jednym ze składników czynnych jest naturalny glukozyd ze zmartwychwstanki. Zapobiega m.in. powstawaniu nowych bruzd liniowych tzw. plisse. Znajdziemy tu również wyciąg z białego łubinu, który redukuje zmarszczki grawitacyjne i modeluje kontur twarzy. Do tego naturalne proteiny szeń-szenia i orzechów cedrowych, które poprawiają gęstość i elastyczność skóry. 

Natura w szklanej ampułce 

Każda skóra twarzy, niezależnie od typu potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Dlatego warto wybrać kurację, która jest trafiona w punkt i zaspokaja nasze potrzeby. BABOR to kosmetyki które są idealnym i naturalnym rozwiązaniem – zwłaszcza kuracja ampułkami. Możemy wybierać spośród 10 różnych, 7-dniowych terapii. Ich wspólnym mianownikiem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb skóry – czyli nawilżenia, intensywnej regeneracji i odżywienia. Odpowiednio dobrane substancje czynne i 97% składników pochodzenia naturalnego to zielony koktajl dla naszej skóry i ochrona środowiska. Efekt? Gładka, jędrna skóra – bez śladów silikonów, parabenów, PEG-ów i syntetycznych polimerów. 

Zielona siła i innowacyjność

To, co łączy wszystkie produkty BABOR ECO to w pełni ekologiczny i odpowiedzialny sposób wytwarzania kosmetyków – w poszanowaniu środowiska naturalnego. To również czerpanie garściami z naturalnych składników. Seria BABOR SPA to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji ciała. Połączenie ekskluzywnych wyciągów roślinnych ze zmysłową konsystencją i zapachem. To dwie wyjątkowe linie. SHAPING wzbogacona o glaucynę, kluczową substancję w modelowaniu sylwetki; wygładza, ujędrnia i poprawia kontur. ENERGIZING zachwyca odświeżającą kompozycją zapachową. Zawiera wyciąg z czerwonych alg; odświeża, wzmacnia i rewitalizuje. Miłośniczki „czystego piękna” może skusić seria CLEANFORMANCE. Taka pielęgnacja daje efekt zdrowej, pełnej blasku, naturalnej cery. Wiodący składnik aktywny to przyjazny dla środowiska wyciąg z kory czerwonego klonu. 

BABOR – produkty neutralne dla klimatu

Dziś oprócz skuteczności i innowacyjności kosmetyków ogromne znaczenie ma sposób ich wytwarzania. Coraz więcej świadomych marek podejmuje zobowiązania klimatyczne i chroni środowisko naturalne. Niemiecka marka luksusowych kosmetyków troskę o klimat wpisała w swoje DNA. Już w 2020 r. osiągnęła neutralność klimatyczną i podejmuje kolejne projekty minimalizujące ślad węglowy m.in. finansuje farmę wiatrową na filipinach oraz wspiera globalną inicjatywę – the Plastic Bank. Ludność Malezji, Haiti czy Filipin zbiera z plaż plastik, który poddawany jest recyklingowi i wykorzystywany do produkcji nowych opakowań. A co to oznacza dla konsumenta? Opakowania pozbawione celofanu i czyste składniki – wolne od mikroplastiku i szkodliwych dla środowiska syntetycznych polimerów.