Fala uderzeniowa Storz Medical. Pomoże na cellulit i łokieć tenisisty

Jej działanie uruchamia w naszym organizmie procesy naprawcze – m.in. stymuluje produkcję kolagenu  w skórze. Sam zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Fala uderzeniowa Storz Medical świetnie sprawdza się w kosmetologii – skutecznie zwalcza nawet uporczywy cellulit. Wykorzystuje się ją też w medycynie i leczeniu takich dolegliwości jak ostroga piętowa czy łokieć tenisisty.   

Przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się:

  • jakie są rodzaje cellulitu i jak powstaje,
  • jak pozbyć się pomarańczowej skórki,
  • czego możesz spodziewać się podczas zabiegu,
  • na jaki efekt możesz liczyć. 
  • jakie jest zastosowanie fali uderzeniowej Storz Medical
Fala uderzeniowa na cellulit

Skórka pomarańczowa to nieestetyczny mankament, który spędza nam sen z powiek. Powstaje wówczas, kiedy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody i tłuszczu. Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Pierwszy występuje u osób, które utrzymują stałą wagę. Powstaje ponieważ woda i toksyny są nierównomiernie rozmieszczone w tkankach. Z kolei powodem powstawania cellulitu tłuszczowego jest nadmierny rozrost komórek tłuszczowych, w wyniku tego procesu powstają grudki. Najczęściej pojawia się u kobiet mało aktywnych fizycznie lub tych które gwałtownie straciły na wadze. Niezależnie od tego, który z nich zauważymy u siebie warto rozważyć zabieg taki jak fala uderzeniowa Storz Medical. 

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Można rozpocząć od wizyty w gabinecie kosmetycznym. Tam, w zależności od złożoności naszego problemu możemy uzyskać fachową poradę. W mniej zaawansowanych przypadkach możemy zacząć od wykonania peelingu i masażu ujędrniającego. Czasami dobre rezultaty daje masaż bańką chińską lub rozbijanie komórek tłuszczowych ultradźwiękami. Wszystkie zabiegi mają na celu pobudzenie mięśni, poprawę ich napięcia oraz dotlenienie. Oczywiście o skórę trzeba też dbać w domu na co dzień. Odpowiednie kosmetyki, aktywność fizyczna i zdrowa dieta to podstawa. Dobrym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem fali uderzeniowej Storz Medical. Jest rekomendowany dla tych pań, które oczekują szybkiego i skutecznego działania.  

storz medical

Fala akustyczna na brzuch. Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu na wybrane partie ciała nakładany jest żel. Umożliwia on swobodne manewrowanie głowicą. Fala działa z odpowiednio dobraną mocą. Emitowana energia rozbija skumulowaną tkankę tłuszczową. To powoduje, że wzrasta przepuszczalność błony komórkowej, a z wnętrza uwalniają się komórki glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych. Następnie zostają one wydalone w naturalnym procesie metabolicznym. Działanie fali akustycznej uruchamia w naszym organizmie procesy naprawcze – m.in. stymuluje produkcję kolagenu. To, co bardzo ważne to fakt, że zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. 

Na pomarańczową skórkę i łokieć tenisisty. Dla kogo?

Fala uderzeniowa Storz Medical znalazła swoje zastosowanie w kosmetologii w walce z cellulitem
i wiotką, pozbawioną jędrności skórą. Jednak okazuje się, że jej zastosowanie i możliwości są znacznie szersze.  Już w latach 90. XX-wieku stosowano ją powszechnie w leczeniu schorzeń takich jak ostroga piętowa czy zapalenie nadkłykcia. Sporą popularność zyskała również w świecie medycyny sportowej. W 1996 r. podczas Olimpiady w Atlancie skorzystała z niej niemiecka reprezentacja Olimpijska. Energia emitowana przez falę uderzeniową stymuluje tkanki do reakcji – ból ustępuje i rozpoczyna się proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. 

Gładka i napięta skóra. Efekty po zabiegu

Działanie fali uderzeniowej Storz Medical jest widoczne niemal natychmiast. Już po pierwszym wykonanym zabiegu widać rezultaty. Na jakie efekty można liczyć? Skóra jest jędrna i bardziej napięta, zwiększa się metabolizm komórkowy i przepływ krwi. Cellulit zostaje widocznie zredukowany, podobnie jak ilość wody w organizmie. Wszelkie nierówności i rozstępy na skórze zostają wyrównane i zmniejsza się ich widoczność. Oczywiście istnieją też przeciwwskazania, o których warto pamiętać. Zaliczamy do nich m.in.: otwarte rany, choroby skóry, ciążę, infekcje czy stany gorączkowe. W okresie kiedy wykonywane są zabiegi nie można też stosować leków na krzepnięcie krwi.