Komputerowe badanie skóry twarzy. Recepta na piękną cerę.

Ta innowacyjna technologia wykorzystuje aż 4 różne światła: normalne, spekularne, spolaryzowane oraz ultrafioletowe. A jej celem jest ekspercka diagnostyka i wdrożenie idealnej terapii. Komputerowe badanie skóry twarzy to przyszłość dermokosmetologii i szansa na zdrową cerę bez skazy.  

Przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się:

  • czym jest komputerowe badanie skóry twarzy, 
  • na czym polega diagnostyka,
  • jak wykonuje się analizę,
  • jakie korzyści przyniesie Ci nowoczesna technologia. 

Skan twarzy w 3D

Komputerowe badanie skóry twarzy to nowoczesna i innowacyjna technologia, której celem jest wyjątkowo precyzyjna i szczegółowa diagnostyka naszej skóry. Jest wykonywana za pomocą specjalistycznego sprzętu, który wykorzystuje zdobycze nowych technologii. Na czym polega? Nasza twarz jest skanowana w 3 płaszczyznach. Urządzenie wykorzystuje obrazowanie multispektralne. Mierzy podstawowe parametry skóry, aby finalnie przeprowadzić komputerową analizę. Zebrane w ten sposób szczegółowe dane, posłużą do wskazania właściwej terapii. Co ważne, naszą skórę możemy obejrzeć w postaci zdjęć na monitorze. Widzimy nasze mankamenty i to my decydujemy, którym problemem chcemy się zająć w pierwszej kolejności. 

5 kroków do zdrowej cery

Wizyta w gabinecie kosmetycznym podczas komputerowego badania skóry twarzy przenosi nas w inny wymiar. Podczas skanu kosmetolog wykonuje aż 12 zdjęć i używa 4 świateł: ultrafioletowego, spekularnego, normalnego i spolaryzowanego. Od czego zaczynamy badanie? Najczęściej w pierwszej kolejności zakładamy kartę pacjenta. Potem wykonujemy analizę multispektralną i wstępną, by przejść do szczegółowej analizy komputerowej. Na koniec zostawiamy badanie porównawcze, które pozwala w późniejszym czasie monitorować efekty terapii. 

Ukryte problemy skóry

Większość gabinetów kosmetycznych korzysta jeszcze z tradycyjnej diagnostyki z użyciem tzw. lampolupy. Niestety taka ocena stanu naszej skóry nie wychwyci wielu problemów, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Należy do nich wiele uciążliwych i nieestetycznych dolegliwości np. problemy skóry naczyniowej, ukryte zmarszczki, przebarwienia czy plamy pigmentacyjne. Komputerowe badanie skóry twarzy daje o wiele większe możliwości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii przeprowadzamy kompleksową analizę. Dowiadujemy się, jaki jest rzeczywisty wiek naszej skóry, jej poziom nawilżenia czy rodzaj cery.  Niczym strzał w środek tarczy – precyzyjnie określamy wszystkie problemy. Dodatkowo dowiadujemy się też jak właściwie pielęgnować skórę twarzy w domu.

Podczas letnich  miesięcy chętnie odsłaniamy swoje ciało. Już dziś zadbaj o piękną skórę i pozbądź się cellulitu.