Fala uderzeniowa. Poznaj skuteczny sposób na cellulit.

Ten estetyczny mankament na światło dzienne wychodzi najczęściej latem. Krótkie szorty i zwiewne sukienki odsłaniają uda i brzuch. To właśnie tam najczęściej gromadzi się nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Brzydko wyglądająca pomarańczowa skórka spędza nam sen z powiek. Często dieta i ćwiczenia to za mało, aby skutecznie rozprawić się z cellulitem. Z pomocą po raz kolejny przychodzi nowoczesna technologia – fala uderzeniowa Storz Medical. 

Z naszego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jakie są rodzaje cellulitu,
  • jakie efekty daje fala akustyczna,
  • jak wygląda zabieg i kto może z niego skorzystać.

Różne oblicza cellulitu 

Choć to powszechny problem i dotyka większości kobiet – wiele zależy od naszej budowy ciała. Okazuje się, że kobiety które mają masywniejsze uda i pośladki, a drobniejszą górę, mają większą skłonność do powstawania cellulitu. Z kolei kobiety o budowie androidalnej czyli takie z większymi piersiami, ale szczupłymi nogami są mniej narażone na występowanie pomarańczowej skórki. Najczęściej mówi się o tzw. wodnym cellulicie. Jest widoczny tylko po ujęciu skóry w fałd i często występuje u wysportowanych i umięśnionych kobiet. Z kolei miękki cellulit dotyka pań około 40 roku życia, które mają wiotką skórę i słabsze mięśnie oraz rzadko ruszają się z kanapy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj skórki zauważymy u siebie, warto zacząć działać jak najwcześniej. Fala akustyczna to nowoczesny zabieg, który przynosi widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie. 

Fala uderzeniowa na cellulit 

Fala uderzeniowa i jej działanie nie jest już żadną tajemnicą. A rezultaty zabiegu mogą pozytywnie zaskoczyć. Fala uderzeniowa Storz Medical przede wszystkim wpływa korzystnie na metabolizm komórkowy, stymuluje mięśnie, prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnia skórę. W sposób intensywny i naturalny prowadzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz pobudza organizm do produkcji włókien kolagenowych. Rezultaty są widoczne gołym okiem; odmłodzenie, spłycenie rozstępów, poprawa napięcia i elastyczności skóry. Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Mechaniczna stymulacja doskonale radzi sobie z trudnymi przypadkami – nawet silnym i zwłókniałym cellulitem. 

Precz z pomarańczową skórką 

Jak wygląda zabieg? Ciało jest masowane za pomocą specjalnej głowicy. A efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Oczywiście, aby trwale poprawić stan i jakość naszej skóry, najlepiej wykonać całą serię. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu, dlatego warto zacząć od konsultacji. Standardowo zaleca się od 5 do 12 zabiegów z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Co ciekawe fala uderzeniowa Storz Medical często jest wykorzystywana również w fizjoterapii i leczeniu bólu. Z nowoczesnej terapii mogą więc z powodzeniem korzystać osoby czynnie uprawiające sport i aktywne fizycznie. Zabieg można też śmiało łączyć z innymi terapiami na cellulit, również tymi o silnym działaniu – np. kriolipolizą